Doresti o cariera in domeniul tehnologiei informatice?

Recrutare

Incurajam initiativa personala intr-un mediu de lucru plin de satisfactii.

Esti pregatit pentru o cariera de succes?

Investim permanent in dezvoltarea capabilitatilor profesionale ale echipei asigurand oportunitati de crestere individuala.
Studiaza oferta noastra de job-uri si vino sa lucrezi alaturi de echipa Memory.

Hai in echipa noastra!

Suntem o echipa de peste 60 de oameni tineri si entuziasti, preocupati sa ne dezvoltam si sa evoluam in fiecare zi.

Daca esti interesat sa faci parte din echipa Memory, ne poti trimite CV-ul tau pe adresa: contact@memory.ro

Descriere job-uri disponibile

Tehnician IT

Memory angajeaza tehnician IT.

Cautam persoane dinamice, comunicative, capabile de lucru in echipa, ambitioase, entuziaste, disponibile la efort in conditii diferite de lucru,  dornice sa-si aprofundeze cunostintele in domeniul electric.

Tip job: full time.

Responsabilitati:

  • Executa  lucrari de retelistica: cablare curenti slabi, conectare echipamente, cablare structurata, mentenanta sisteme.
  • Executa operatiuni de instalare si mentenanta sisteme de securitate.
  • Instaleaza, configureaza, diagnosticheaza, reparara si asigura mentenanta echipamentelor hardware (PC-uri, laptopuri, imprimante, copiatoare, multifunctionale, etc.)
  • Efectueaza interventii la sediul clientului.
  • Ofera clientului un training minim de utilizare a echipamentului instalat.
  • Intocmeste documentatia necesara fiecarei interventii si gestioneaza documentele specifice departamentului.

Cerinte:

  • Absolvent  studii medii cu profil tehnic, specialitate electro; Se testeaza cunostintele in domeniul electric!
  • Cunostinte temeinice de electricitate.
  • Cunostinte de limba engleza – nivel mediu.
  • Cunostinte operare PC (MS Office).
  • Disponibilitate pentru muncă pe teren si pentru deplasari.
  • Apt pentru lucrul la inaltime.
  • Seriozitate, loialitate, fara cazier judiciar.
  • Carnet de conducere cat. B.

Prezinta avantaj:

  • Experienta in lucrari de retelistica.
  • Experienta in domeniul sistemelor de securitate.
  • Experienta profesionala in instalare, configurare, mentenanta, diagnosticare si reparare echipamente hardware.
  • Atestate in domeniul electric si/sau autorizatie ANRE.
  • Atestat de tehnician sisteme de securitate.

Oferim:

  • Parteneriat pe termen lung.
  • Salariu atractiv, in functie de nivelul de implicare, performanta si rezultate.
  • Participare la traininguri de specialitate.
  • Dezvoltare profesionala intr-un mediu dinamic.
  • Posibilitate de avansare in cariera.

Daca te regasesti in descrierea de mai sus si esti interesat sa faci parte din echipa Memory, trimite-ne CV-ul tau la adresa: office@memory.ro.

Ne rezervam dreptul de a contacta doar cadidatii selectati.

Inregistreaza profilul de candidat

[[[["field7","equal_to","Tehnician IT"],["field7","not_equal_to","Tehnician IT"]],[["redirect_to",null,"http:\/\/www.memory.ro"]],"and"]]
1
Nume si prenumeNume si Prenume
Telefon de contactTelefon contact
Incarca CVdoc, docx, pdf
Incarca fisiere (ex. CV..)
Previous
Next